Valitse sivu

Henkilökunta

Johtoryhmä


Laura Leppänen
Maakuntajohtaja
+358 40 767 4364
laura.leppanen(a)paijat-hame.fi
Jari Paakkunainen
Hallintojohtaja
+358 44 371 9455
jari.paakkunainen(a)paijat-hame.fi
kehittämisjohtaja Riitta Nieminen
Riitta Nieminen
Kehittämisjohtaja
Edunvalvonta, EU-ohjelmien hallinnointi, aluekehittäminen
+358 40 508 6526
riitta.nieminen(a)paijat-hame.fi
aluesuunnittelujohtaja Niina Ahlfors
Niina Ahlfors
Aluesuunnittelujohtaja
+358 40 531 7628
niina.ahlfors@paijat-hame.fi
Mari Kuparinen
Edunvalvontajohtaja
+358 44 371 9450
mari.kuparinen@paijat-hame.fi
Maija Väkeväinen
Viestintäkoordinaattori
Viestintä ja johtoryhmän sihteeri
+358 44 371 9456
maija.vakevainen(a)paijat-hame.fi

Hallinto


johdonsihteeri Mira Basota
Mira Basota
Johdon sihteeri
+358 44 371 9430
mira.basota@paijat-hame.fi
Sari Mertsalmi
Hallintosihteeri
+358 44 371 9470
sari.mertsalmi(a)paijat-hame.fi
Jaana Rissanen
Talous- ja henkilöstösihteeri
+358 44 371 9440
jaana.rissanen(a)paijat-hame.fi

Aluesuunnittelu


Tanja Gangsö
Erityisasiantuntija
Asuminen ja elinkeinot
+358 44 371 9451
tanja.gangso(a)paijat-hame.fi
Mari Lång-Kauppi
Erityisasiantuntija
Geoinformatiikka
+358 44 371 9437
mari.lang-kauppi(a)paijat-hame.fi

vuorotteluvapaalla 16.11.2021 asti

Jaana Martikainen
Suunnittelupäällikkö
Liikenne ja yhdyskuntatekninen huolto
+358 44 371 9467
jaana.martikainen(a)paijat-hame.fi
Jukka Mikkonen
Tutkimuspäällikkö
Työvoiman ja koulutustarpeen ennakointi, maakunnan tilan ja kehityksen seuranta
+358 40 723 8226
jukka.mikkonen(a)paijat-hame.fi
erityisasiantuntija Kaisa Torri
Kaisa Torri
Erityisasiantuntija
Ympäristö ja luonnonvarat
+358 40 774 7060
kaisa.torri@paijat-hame.fi
Henri Korhonen
Suunnittelija
+358 44 371 9437
henri.korhonen@paijat-hame.fi

määräaikainen työsuhde 6.4.2021–30.11.2021

Tiina Riikonen
+358 44 077 3003
tiina.riikonen@paijat-hame.fi

määräaikainen työsuhde 1.4.2021-31.3.2022

Aluekehitys


Elina Aakko
Elina Aakko
Erityisasiantuntija
Aluekehitys ja hanketyö, maakunnan yhteistyöryhmän koordinointi
+358 44 371 9458
elina.aakko@paijat-hame.fi
Juha Hertsi
Juha Hertsi
Aluekehityspäällikkö
Maakuntaohjelma, toimeenpanosuunnitelma ja aluekehittämisen hanketyön ohjaus
+358 44 371 9442
juha.hertsi(a)paijat-hame.fi
Petri Veijalainen
Erityisasiantuntija
Aluekehitys ja hankkeet
+358 44 771 9466
petri.veijalainen(a)paijat-hame.fi

Edunvalvonta ja kuntayhteistyö


Saila Juntunen
Hyvinvointipäällikkö
+358 44 077 3002
saila.juntunen@paijat-hame.fi
Maaret Monola
Visuaalinen suunnittelija
+358 44 371 9443
maaret.monola(a)paijat-hame.fi
kuntayhteistyöpäällikkö Jarkko Virolainen
Jarkko Virolainen
Kuntayhteistyöpäällikkö
Päijät-Hämeen kuntien erillisrahoitus 1.6.2020–31.5.2022
+358 44 077 3243
jarkko.virolainen@paijat-hame.fi

Projektit


Riika Kivelä
Projektipäällikkö
+358 44 371 9454
riika.kivela(a)paijat-hame.fi

Interreg Baltic Sea Region –projektit / LARS, GRETA

Harri Kuusela
Projektipäällikkö
+358 44 077 3630
harri.kuusela(a)paijat-hame.fi

Next2Met –projekti (Interreg Europe)

Markku Lehikoinen
Projektipäällikkö
+358 44 077 3624
markku.lehikoinen@paijat-hame.fi

Lisätietoa digituesta https://dvv.fi/digituki

Johanna Snell
Projektikoordinaattori
+358 44 077 3637
johanna.snell(a)paijat-hame.fi

Interreg Europe/CECI, TANIA ja BIOREGIO
Kuntien ilmastoratkaisut:
Kestävät vaihtoehdot öljylämmitykselle

Maarit Virtanen
Ilmasto- ja energia-asiantuntija
+358 44 077 3272
maarit.virtanen(a)paijat-hame.fi

Alueellinen ilmastotyö / Canemure -hanke

Yhteystiedot


Päijät-Hämeen liitto
Hämeenkatu 9 A, PL 50, 15111 Lahti
Sähköpostiosoitteet: toimisto(a)paijat-hame.fi tai etunimi.sukunimi(a)paijat-hame.fi

Laskutusosoite:
Päijät-Hämeen liitto
Y-tunnus: 0215610-5
OVT-tunnus / Verkkolaskuosoite 003702156105801
Operaattori: CGI
Välittäjätunnus: 003703575029

Lisätietoja laskutusasioista:
Jaana Rissanen
talous- ja henkilöstösihteeri
044 3719 440
jaana.rissanen(a)paijat-hame.fi